تبلیغات
راه اندیشه - چرا اسلام در کشورهای غربی پذیرفته می شود ؟!
تاریخ : شنبه 5 فروردین 1391 | 03:56 ب.ظ | نویسنده : بشیر بهرامی


عوامل بسیاری هست که موجب میشود که اسلام در کشورهـای غربی پذیرفتــه شود اما تــوی مطلبی که برای شما عرضه شده حجاب علل پذیرفتن اسلام شده و شما رو به خوندن این مطلب دعوت میکنم :

دفاع یک دانشجو از حجابش و مسلمان شدن محمد اکویا و ...

«محمد اكویا» در امریكا استاد دانشگاه است؛ او پس از اسلام آوردن اسمش را «محمد» گذاشته است. جالب اینكه او به خاطر حجاب یكی از دانشجویان مسلمانش، به اسلام گرویده است. نه تنها او بلكه سه نفر دیگر از استادان دانشگاه و چهار نفر از دانشجویان دانشگاهی كه او در آنجا تدریس می‌كند به خاطر اتفاقی كه برای این دانشجوی مسلمان افتاده، مسلمان شده و در حال حاضر خودشان جزو داعیان به سوی دین اسلام هستند.

محمد اكویا در این مورد می‌گوید: چهار سال پیش در دانشگاه ما اتفاقی افتاد كه تا مدتها آثار آن ادامه داشت. جریان از این قرار بود كه یك دانشجوی مسلمان امریكایی به دانشگاه ما آمد. تا اینجای كار هیچ مشكلی وجود نداشت. اما در دانشگاه ما، استادی وجود داشت كه شدیداً از اسلام متنفر بود و آن چنان از دین اسلام اظهار نفرت می‌كرد كه اگر ما با او هم‌صدا نمی‌شدیم مورد انتقاد شدید او قرار می‌گرفتیم. حالا خودتان حدس بزنید كه چنین استادی در دانشگاه ما باشد و یك دانشجوی مسلمان سر كلاس او حاضر شود و شعائر دینی‌اش را بی‌اعتنا به این جو انجام د‌هد.
استاد مذكور از هر كاری كه كینه‌اش را نسبت به اسلام نشان دهد دریغ نمی‌كرد. اما آن دانشجو با صبر و حوصله جواب او را می‌داد. وی كه از حوصلة این دانشجو به تنگ آمده بود با دستكاری كردن در نمرات پایان ترم، از او انتقام می‌گرفت. بعضی مواقع آن چنان تحقیقهای مشكلی به او محول می‌كرد كه او مستأصل می‌شد. بالاخره صبر و تحمل آن دانشجو به سر رسید و او تصمیم گرفت برای اینكه از این مشكل رهایی یابد به رئیس دانشگاه شكایت كند. مدیریت دانشگاه برای اینكه عدالت را رعایت كرده باشد و از نظرات دو طرف آگاه شود، جلسه‌ای تشكیل داد تا آن دو در حضور اعضای هئیت مدیره و اساتید دانشگاه به دفاع از خود بپردازند.
از آنجایی كه برای اولین بار بود كه در دانشگاه چنین اتفاقی می‌افتاد، ما خیلی علاقه‌مند بودیم سرانجام این كشمكش را ببینیم. تمام اعضای هئیت مدیره و اساتید در این جلسه شركت كردند. ما به عنوان ناظر حضور داشتیم.
ابتدا آن دختر دانشجوی مسلمان به دفاع از خود پرداخت؛ او گفت: این استاد نسبت به دین من كینه دارد و به خاطر این كینه‌توزی حقوق علمی مرا زیر پا می‌گذارد. او مثالهای زیادی آورد و در آخر از چند نفر هم‌ترمش خواست كه در این مورد شهادت دهند. خوب كسانی هم بودند كه با او همدردی می‌كردند و فارغ از اختلافات دینی‌ای كه با او داشتند، بر علیه آن استاد شهادت دادند.
سپس استاد مذكور به جایگاه رفت تا از خود دفاع كند، اما چون كم آورده بود و حرفی برای گفتن نداشت، در حضور همه به ناسزاگویی به دین اسلام و مسلمانان پرداخت.
اما این بار آن دانشجو تاب نیاورد و از جا برخاست و اجازه خواست تا از دینش دفاع كند. او شیوا و جذاب سخن می‌گفت؛ با تسلط از ویژگی‌های دین اسلام صحبت ‌كرد؛ سخنان او آنقدر برای ما جالب بود كه همه را مجذوب خود كرده بود. هر وقت مطلبی را متوجه نمی‌شدیم سخنش را قطع ‌كرده و از او سؤال می‌كردیم، و او با طیب خاطر توضیح می‌داد.
او گفت كه حجاب و روسری كه در این مدت باعث مشكلاتی برای او شده خیلی برایش اهمیت دارد! زیرا در اسلام زن باید حجاب داشته باشد تا مردان نامحرم و بیگانه زینتها و زیبایی‌های او را نبینند و امنیت اجتماعی او دچار خدشه نشود.
استاد مذكور با دیدن این وضع، تاب نیاورد و با عصبانیت از جلسه خارج شد. در آخر آن دانشجو جزوه‌ای را بین ما تقسیم كرد كه عنوانش این بود: «اسلام برای من چه معنی‌ای دارد!» در ضمن عللی را كه باعث شده بود او به دین اسلام روی بیاورد، در آن جزوه قید كرده بود.
در این جلسه هیچ بیانیه‌ای به نفع هیچ یك از طرفین صادر نشد. اما آن دختر در پایان سخنانش گفت: من آمده‌ بودم تا بتوانم از دین و حقوق تحصیلی‌ام دفاع كنم.
ما به عنوان هیئت علمی دانشگاه از ثابت‌قدمی و اعتماد به نفس او شگفت‌زده شده بودیم و هرگز فكر نمی‌كردیم كه دانشجویی برای دفاع از دینش این‌چنین محكم بایستد.
این موضوع بازتاب وسیعی در دانشگاه و بین دانشجویان داشت. من خیلی تحت تأثیر قرار گرفته و شیفتگی خاصی به دین اسلام پیدا كردم، و بی‌صبرانه برای آشنایی بیشتر با این دین تلاش می‌كردم. بعد از چند ماه به اسلام گرویدم كه بلافاصله دو استاد دیگر دانشگاه و چهار نفر از دانشجویان نیز به من پیوستند و مسلمان شدند.
ما اینك گروهی برای تبلیغ دین اسلام تشكیل داده‌ایم و توانسته‌ایم چند نفر دیگر از اساتید دانشگاه را به سوی خود جلب كنیم كه ان‌شاء‌الله تا چند وقت دیگر خبر اسلام آوردن آنها در دانشگاه خواهد پیچید.طبقه بندی: بخش داستان، بخش مقالات مذهبی،

  • دانلود فیلم