تبلیغات
راه اندیشه - ..: خودتان را محاسبه کنید قبل از اینکه محاسبه تان کنند :..
نویسنده : سهیلا سعیدیانی
شبی تلخ وکابوس برانگیز است ،بغض گلویم را می فشارد ،درون سینه ام چیزی سنگینی می کند ، چیزی بر قلبم فشار می آورد،صدایی در گوشم طنین انداز می شود :«به خود آی ،نفس خود را محاسبه کن قبل از آنکه مورد محاسبه قرار بگیری ».
می گویند در پایان شب هنگام خواب در اندیشه ها و اعمال روزی که گذشت نظر بیفکن که: چه کارهای نیکی انجام داده ای ؟ نمازهای واجب را به جا آورده ای؟به پدر ومادر وهمسر نیکی کرده ای ؟ به دیگران ، به دوستان ونیازمندان خدمتی کرده ای ؟ دلی را شاد کرده ای ؟ برق شادی را در چهره ای ایجاد نموده ای ؟ درباره ی خدا وپیامبر مطالبی را فرا گرفته ای ؟ بر ایمان خویش افزوده ای ؟ دعا وراز ونیاز داشته ای ؟یا اینکه .......
می گویند بر هر کدام از اعمال فوق که موفق شده ای ، خدا را شکر کن که به تو توفیق داده است وبر کوتاهی ها استغفار کن وتوبه نما وبه خود قول بده که دیگر کوتاهی نکنی .!!


اکنون من هم می خواهم از امشب به خودم بازگردم ،نگاهی به درون خویشتن بیاندازم ، نگاهی از روی انصاف ،می خواهم به حساب خود رسیدگی کنم ، می خواهم خودم را بهتر بشناسم .
راستی من کیستم؟ بنده ای از بندگان خدا !!!وای برمن وای برمن ، از گفتن این حقیقت عرق شرمندگی بر پیشانیم می نشیند ،خودم را بنده ی خدا می دانم واطاعت امرش را نمی کنم .!!!
خدایا کمکم کن می خواهم به یاری تو به درون خودم رجوع کنم وخالصانه وعاجزانه به سوی تو باز گردم ، مرا یاری ده تا کمبودها وعیوبم را بشناسم ودر رفع آنها تلاش کنم .
خدایا تو توانایی ، تو ستار العیوبی ، تو خود همه عیبهای مرا می دانی ، من از اینکه آنها را روی کاغذ هم بیاورم شرم دارم ،خدایا کمکم کن تا بتوانم به یاری تو در رفع نقیصه هایم تلاش کنم وهر روزم بهتر از دیروزم باشد .
خدایا می خواهم از امشب بیاد داشته باشم که هر لحظه از عمرم نعمتی است از لطف ومرحمت تو ومن ملزم هستم که بهترین استفاده را از آن بنمایم . خدایا به من نیروی ایمانی عطا کن که لحظه به لحظه نفسم را مورد بازخواست قرار دهم ومن امیر او باشم .
شب همچنان تاریک است اما قلب من آرامش یافته است ،اشکهایم سد بغض گلویم را شکسته واز چشمهایم جاری شده ونفس کشیدن را برایم آسان ساخته است ، خدایا من توان بجای آوردن شکر نعمات بی حد تو را ندارم تو خود مرا یاری ده تا جایی که می توانم شکرگذار باشم وازداده هایت صحیحترین استفاده را بنمایم .ای پناه بی پناهان این بنده ی موسپید روسیاه را که بر آستانت سر نهاده وبا تمام شرمندگیها بندگیت را دوست دارد ببخشای .آمین یا ارحم الراحمین.طبقه بندی: بخش مقالات مذهبی،

  • دانلود فیلم